Dzeltenu plankumu parādīšanās uz gurķu lapām var norādīt uz vairākām problēmām, kas ietekmē augu un ražību.
Šie plankumi bieži vien ir simptoms dažādām problēmām vai barības vielu trūkumam. Lai pareizi risinātu šo problēmu, ir svarīgi izprast plankumu cēloņus un zināt efektīvas cīņas metodes.
“Marmora” siets uz lapām
Ja gurķu lapas iegūst “marmora” izskatu ar pārejām no tumši zaļas uz gaiši zaļu nokrāsu, tas bieži norāda uz magnija trūkumu.
Magnijs ir būtiska barības viela, kas palīdz augiem fotosintēzes procesā un hlorofila ražošanā. Bez pietiekama magnija, lapas sāk zaudēt savu zaļo krāsu, radot nevienmērīgu krāsojumu.
Lai kompensētu magnija trūkumu, agronomi iesaka izmantot sadedzinātu magnēziju. Šim nolūkam:
1.Atšķaidiet 1 tējkaroti farmaceitiskā magnēzija 1 litrā ūdens.
2.Ar šo šķīdumu apūdeņojiet augus vai izmantojiet dolomīta pienu (1 glāze dolomīta uz 10 litriem ūdens), piemērojot 1/2 litru darba šķīduma uz katru sakni.
Cīņa ar miltrasu
Ja uz gurķu lapām parādās atsevišķi dzelteni plankumi, tas var norādīt uz miltrasas infekciju. Miltrasa ir izplatīta problēma, kas var ātri izplatīties un kaitēt augiem.
Lasi vēl: Finanšu zvaigžņu prognoze nedēļai no 2024. gada 17. līdz 23. jūnijam: ja izdosies atbrīvoties no sliktiem ieradumiem, tad spēsiet saglabāt veiksmi!
Lai cīnītos ar miltrasu:
1.Izmantojiet sodas šķīdumu: sajauciet 1 ēdamkaroti sodas ar 1 litru ūdens.
2.Apsmidziniet inficētos krūmus ar šo šķīdumu, lai ierobežotu problēmu izplatību un mazinātu simptomus.
Gurķu mozaīka
Dzelteni plankumi uz gurķu lapām var arī norādīt uz gurķu mozaīka. Tā ir nopietna problēma, kas var izraisīt lapu deformāciju, ražas samazināšanos un augu vispārējo vājināšanos. Gurķu mozaīka ir ļoti lipīga un var ātri izplatīties starp augiem.
Lai cīnītos ar gurķu mozaīku:
1.Pirmajā solī mēģiniet izsmidzināt inficētos augus ar cirkonu (4 pilieni uz 1 litru ūdens). Cirkons ir augšanas stimulators, kas var palīdzēt augiem cīnīties pret problēmām un stresu.
2.Ja pēc izsmidzināšanas uzlabojumi nav novērojami, vislabāk ir noņemt inficētos krūmus, lai novērstu problēmas izplatīšanos uz citiem augiem.
Profilakse un vispārējā augu labsajūta
Lai novērstu dzelteno plankumu parādīšanos un saglabātu gurķu labsajūtu, ir svarīgi ievērot dažus profilaktiskos pasākumus:
1.Augsnes uzlabošana: Regulāri papildiniet augsni ar organiskajiem mēslošanas līdzekļiem, piemēram, kompostu vai labi sadalītiem kūtsmēsliem. Tas nodrošinās nepieciešamās barības vielas un uzlabos augsnes struktūru.
2.Laistīšana: Nodrošiniet augiem vienmērīgu un pietiekamu laistīšanu, izvairoties no pārmērīgas mitruma vai sausuma. Labāk ir laistīt augus agrā rītā vai vēlā vakarā, lai samazinātu iztvaikošanu.
3.Augu atstatums: Stādiet gurķus pietiekamā attālumā vienu no otra, lai nodrošinātu labu gaisa cirkulāciju un samazinātu problēmu izplatīšanās risku.
4.Regulāra pārbaude: Regulāri pārbaudiet augus un meklējiet problēmu simptomus vai kaitēkļu bojājumus. Agrīna problēmu atklāšana ļauj ātrāk veikt nepieciešamos pasākumus.
Secinājumi
Dzeltenu plankumu parādīšanās uz gurķu lapām var būt vairāku iemeslu dēļ, tostarp magnija trūkuma, miltrasas infekcijas vai gurķu mozaīku.
Lai efektīvi cīnītos ar šīm problēmām, ir svarīgi pareizi diagnosticēt simptomus un izmantot atbilstošas ārstēšanas metodes.
Turklāt regulāra augu kopšana un profilaktiski pasākumi palīdzēs uzturēt augu labsajūtu un nodrošināt bagātīgu ražu.